Miesiąc

W zawiązku z zaistniałą sytuacją i zmianą trybu pracy szkół – czyli przejście na nauczanie zdalne,od dzisia tj. 25.03.2020r. zgodnie z rozporządzeniem MEN rozpoczynamy (a właściwie kontynuujemy) nauczanie przez Internet.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły będą zobowiązani korzystać z materiałów umieszczanych przez nauczycieli w aplikacji Total Commander. Dlatego też prosimy skorzystać z instrukcji instalacji i użytkowania tego programu.

Po zainstalowaniu aplikacji na pulpicie pojawi się ikonka Total Commandera. Klikając na niej uruchamiamy program, następnie klikamy na 12 przycisk od lewej FTP Połączenia. W następnym okienku klikamy Połącz.

W prawym lub lewym oknie wchodzimy na Edukację zdalną i do swojej klasy. Tam w folderach przedmiotów kopiujemy do swojego komputera materiały dodane przez nauczyciela. Po wykonaniu zleconych zadań odsyłamy je do nauczyciela. Wyjście z programu, to kliknięcie na krzyżyk w prawym górnym rogu.

Proszę nie umieszczać żadnych plików w folderach z których będziecie pobierać zadania i nie wykonywać tam żadnych modyfikacji.

NarewSerwerFTP_

 

Jak skopiować pliki na swój komputer.

Po otworzeniu danej klasy, w sąsiednim okienku otwieramy dowolny folder np. Moje dokumenty (rozwijając w okienku c: wybieramy jakiś swój folder).

W folderze przedmiotowym zaznaczamy plik (więcej plików do skopiowania – wciskamy klawisz Ctrl i dane pliki). Odznaczenie koloru czerwonego robimy prawym przyciskiem myszki. Następnie na dolnym pasku wciskamy przycisk F5 Kopiuj i pliki są kopiowane do naszego komputera.