Miesiąc

Szkolny Konkurs Czytelniczy „Ciche czytanie ze zrozumieniem”

W dniach 15- 19.03.2021r. odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Ciche czytanie ze zrozumieniem” w klasach IIIab. Przystąpili do niego wszyscy uczniowie klas trzecich. Przez 5 dni w tygodniu czytali i rozwiązywali krótkie ćwiczenia oparte na tekstach literackich.
Cele konkursu:
Doskonalenie techniki czytania
Rozwijanie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem
Rozwijanie zainteresowania czytelnictwem
Zachęcanie do udziału w różnych formach rywalizacji czytelniczych
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Anna Jakoniuk- przewodnicząca
Dorota Nazarko- zastępca przewodniczącej
Magdalena Grynczel- członek

Wyniki konkursu czytelniczego:
I miejsce: Wiktoria Trofimiuk kl. IIIa
Maja Bebko kl. IIIb
Maja Szymaniuk kl. IIIb
II miejsce: Kacper Prabucki kl. IIIa
Natasza Andrzejuk kl. IIIb
Weronika Giziewicz kl. IIIb
Anna Jakubowska kl. IIIb
III miejsce: Maciej Nikonowicz kl. IIIb
Lena Ochrymiuk kl. IIIb
Wyróżnienie: Paulina Moroz kl. IIIa
Tur Zofia kl. IIIa
Jan Wawrzeniuk kl. IIIa
Ostaszewski Łukasz kl. IIIa
Szymon Kurianowicz kl. IIIb
Aleksandra Ostaszewska kl. IIIb
Roksana Panasiuk kl. IIIb
Karolina Węcko kl. IIIb
Aleks Żarski kl. IIIb

Komisja konkursowa przyznała wszystkim uczestnikom dyplomy, a zwycięzcom nagrody.

Anna Jakoniuk


Szkolny Konkurs Ortograficzny „Z ortografią za pan brat”

W dniach 08.03-12.03.2021r. uczniowie klas III przystąpili do Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie obu klas trzecich. Przez kolejne 5 dni dzieci pisały teksty ze słuchu, uzupełniały teksty z lukami, rozwiązywały ćwiczenia i rebusy z ortogramami.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Anna Jakoniuk- przewodnicząca
Dorota Nazarko- zastępca przewodniczącej
Magdalena Grynczel- członek

Wyniki konkursu ortograficznego:

I miejsce: Lena Ochrymiuk kl. IIIb
II miejsce: Weronika Giziewicz kl. IIIb
Kacper Prabucki kl. IIIa
III miejsce: Maja Szymaniuk kl. IIIb
Wyróżnienie: Paulina Moroz kl. IIIa
Wszyscy uczniowie decyzją komisji konkursowej otrzymali dyplomy i zakładki do książek, a laureaci nagrody rzeczowe.
Konkurs cieszył się zainteresowaniem wszystkich uczniów.

Anna Jakoniuk


OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ORZEŁ MATEMATYCZNY”

Miło nam poinformować, że pięciu uczniów z naszej szkoły otrzymało tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”.
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dnia 29.10.2020r. uczniowie kl.IIab oraz kl.IIIab przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas drugich oraz 13 z klas trzecich.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:
Dorota Nazarko- przewodnicząca
Anna Jakoniuk- zastępca przewodniczącej

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Matematyczny”:

1.Gabriel Wołkowycki kl. IIb- 18 punktów- laureat, IV miejsce w kraju
2.Urszula Antonowska kl. IIb- 15 punktów- laureat, VII miejsce w kraju
3.Natalia Grabowska kl. IIa- 13 punktów
4.Lena Zubrycka kl. IIb- 13 punktów
5. Diana Bańkowska kl. IIb- 12 punktów
6.Izabella Kotowicz kl. IIa- 12 punktów
7. Zuzanna Wojciechowska kl. IIa- 11 punktów
8.Kacper Snarski kl. IIa- 9 punktów
9.Jan Opolski kl. IIb- 8 punktów
10.Bartosz Szczurak kl. IIb- 8 punktów
11.Filip Goralewski kl. IIa- 7 punktów

KLASY TRZECIE:
1.Aleks Żarski kl. IIIb- 16 punktów laureat, VI miejsce w kraju
2.Weronika Giziewicz kl. IIIb- 15 punktów laureat, VII miejsce w kraju
3.Kacper Prabucki klasa IIIa- 14 punktów laureat, VIII miejsce w kraju
4.Szymon Kurianowicz kl. IIIb- 13 punktów
5.Maja Szymaniuk kl. IIIb- 13 punktów
6.Maja Bebko kl. IIIb- 12 punktów
7.Paulina Moroz kl. IIIa- 11 punktów
8.Jan Wawrzeniuk kl. IIIa- 11 punktów
9. Karolina Węcko kl. IIIb- 11 punktów
10.Wiktoria Trofimiuk kl. IIIa- 10 punktów
11.Aleksandra Ostaszewska kl. IIIb- 9 punktów
12.Jakub Sadowski kl. IIIa- 8 punktów
13.Maja Niemiec kl. IIIb- 5 punktów
Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia w roku szkolnym 2020/2021 (sesja jesienna) wynosiła 21.
Jesteśmy dumni z naszych laureatów. Otrzymali oni dyplomy laureata oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania oraz drobne upominki.

Dorota Nazarko


„MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

W dniach 08-15.02.2021r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Narwi odbył się  Szkolny Konkurs Matematyczny  „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”. Udział w konkursie wzięło 28 uczniów  z klas III ab.

Konkurs był poprzedzony ćwiczeniami utrwalającymi znajomość tabliczki mnożenia.

 Komisja w składzie:

Dorota Nazarko  – przewodnicząca

Anna Piekarska–  zastępca przewodniczącej

wyłoniła zwycięzców:

Mistrzowie Tabliczki mnożenia:

 I miejsce:      Karolina Węcko

                       Roksana Panasiuk

                      Szymon Kurianowicz

 Wicemistrzowie Tabliczki Mnożenia:

II  miejsce:  Paulina Moroz

                     Jan Wawrzeniuk

                     Weronika Giziewicz

                     Lena Ochrymiuk

 Wyróżnienie:

 III  miejsce: Wiktoria Trofimiuk

                      Mikołaj Poroc

                      Filip Leśniak

                      Maja Bebko

                     Aleksandra Ostaszewska

                     Aleks Żarski

 IV miejsce: Kacper Prabucki

 V miejsce:  Anna Jakubowska

                    Dawid Filipiuk

VI miejsce: Jakub Sadowski

                    Maja Szymaniuk

VII miejsce: Yelyzaveta Kutuzova

VIII miejsce: Nikola Panasiuk

 IX miejsce: Natasza Andrzejuk

Maciej Nikonowicz

 X miejsce: Adam Poskrobko

XI miejsce: Maja Niemiec

XII miejsce: Michał Karczewski

Michał Zaniewski

XIII miejsce: Zofia Tur

XIV miejsce: Łukasz Ostaszewski                                                                                    

Aby nagrodzić pracę oraz wiedzę uczniów, otrzymali oni dyplomy, zakładki do książki z tabliczką mnożenia, a Mistrzowie- również-  nagrody rzeczowe.

Każdy się przekonał, że warto znać tabliczkę mnożenia.

                                                         Dorota Nazarko