Miesiąc

Dnia 8.06.2015 roku klasa IV skorzystała z zaproszenia Pani Tamary Leszczyńskiej, która zaprosiła naszych uczniów do swojego gospodarstwa agroturystycznego „Adamówka” w Socach.

Okolice Adamówki sprzyjały przeprowadzeniu zajęć terenowych z przyrody. Odbyły się w sumie 3 zajęcia terenowe: rzeka, las i łąka. Pani Wiera Dudzicz (nauczyciel przyrody) omówiła w jaki sposób należy dokonać pomiaru prędkości rzeki. Uczniowie wyznaczali również brzeg prawy i lewy oraz obserwowali rośliny.

Następnie odbyła się wycieczka do pobliskiego lasu. Tu uczniowie: rozpoznawali rośliny i zwierzęta, wyróżniali warstwy lasu, wyróżniali cechy charakterystyczne roślin iglastych i liściastych oraz rozpoznawali pospolite drzewa iglaste i liściaste.

Uczniowie obserwowali wygląd łąki wiosną, rozpoznawali wybrane rośliny łąkowe i wybrane zwierzęta. Omówiono również wybrane rośliny łąkowe.

Pogoda sprzyjała obserwowaniu przyrody, ale też umożliwiła uczniom aktywne spędzić czas grając w piłkę, bawiąc się w berka czy skacząc na trampolinie. Po zabawach ruchowych był tez czas na kiełbaski z ogniska i przepyszny kompot domowej roboty przygotowany przez Panią Tamarę.

Uczniowie mieli też okazję zobaczyć niespotykane na wiejskiej wsi pawie, kury ozdobne, bażanty oraz gołębie.

Serdecznie dziękujemy Pani Tamarze Leszczyńskiej za zaproszeni do gospodarstwa agroturystycznego „Adamówka”.

Barbara Dudzicz