Miesiąc

Piknik Rodzinny odbył się w naszej szkole dnia 09.06.2018r. Uczestniczyli w nim rodzice z dziećmi, młodzież i mieszkańcy Narwi oraz okolicznych miejscowości. Piknik uroczyście rozpoczęli dyrektorzy Pan Jerzy Ostapczuk oraz Pani Maria Leszczyńska.

Uczestnicy korzystali podczas imprezy z różnych interesujących atrakcji. Dzieci najbardziej zainteresowane były dmuchańcami (zjeżdżalnia, nadmuchana trampolina, basen). Wymienione stanowiska przygotowane były przez Zieloną Szkołę Pana Adama Brylewskiego.

Można było również obejrzeć wóz strażacki i brać udział w konkurencjach i atrakcjach przygotowanych przez Straż Pożarną, a także poznać pracę Straży Granicznej w Narewce. Funkcjonariusze pokazali również pracę psa na służbie. Dzieci obejrzały wóz Straży Granicznej, można było wejść do środka i zrobić zdjęcie. Powodzeniem cieszyła się też strzelnica sportowa, młodzież i rodzice chętnie z niej korzystali.

Jak co roku większość uczestników pikniku korzystali z Punku Krwiodawstwa ze szpitala w Hajnówce. Dużo osób dorosłych zdało krew, a niektórzy zadeklarowali oddać szpik.

W międzyczasie odbywały się także konkurencje sportowe dla wszystkich chętnych uczestników, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. W sali 207 można było obejrzeć modele samolotów i innych maszyn podczas XXII Finału Mistrzostw Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. Pan Jarosław Iwaniuk bardzo interesująco i ciekawie opowiadał o swojej pasji i zainteresowaniach. Można było również obejrzeć samolot i porozmawiać z pilotem na lotnisku.

Chętne rodziny brały udział w konkursie plastycznym pt.: ,,Moja rodzina” monitorowany przez Panią Ewę Alimowską.

Podczas imprezy odbył się też kiermasz ciast, fundusze ze sprzedaży przekazano Podlaskiemu Hospicjum Onkologicznemu w Michałowie w kwocie 654 zł.

Po dogłębnej analizie komisji wszystkich kart uzupełnionych przez rodziny wyłoniono trzy miejsca Rodzina Roku 2018. Otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Radę Rodziców.

Zostały też rozdane puchary przez dyrekcję szkoły dla uczniów, którzy zdobyli najlepsze wyniki w konkurencjach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Pan Jarosław Iwaniuk wraz z dyrekcją szkoły rozdał nagrody uczniom biorących udział w XXII Finale Mistrzostw Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. W mistrzostwach brali udział uczniowie z różnych szkół województwa podlaskiego. Nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe w formie modeli do sklejania, medale oraz dyplomy.

Marlena Rusiłowicz