Miesiąc

Piknik Rodzinny przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Narwi odbył się dnia 10.06.2017r o godz. 9.00. Uczestniczyli w nim rodzice z dziećmi, młodzież i mieszkańcy Narwi oraz okolicznych miejscowości. Piknik uroczyście rozpoczęli dyrektorzy Pan Jerzy Ostapczuk oraz Igor Łukaszuk.

Uczestnicy korzystali podczas imprezy z różnych interesujących atrakcji. Dzieci najbardziej zainteresowane były dmuchańcami (zjeżdżalnia, boisko na którym można było grać w piłkę nożną, nadmuchana trampolina, statek itp.). Wymienione stanowiska przygotowane były przez Zieloną Szkołę Pana Adama Brylewskiego.

Można było również obejrzeć wóz strażacki i uczestniczyć w konkurencjach przygotowanych przez Straż Pożarną z Trześcianki, a także poznać pracę Straży Granicznej w Narewce. Powodzeniem cieszyła się też strzelnica sportowa, młodzież i rodzice chętnie z niej korzystali. Z ciekawym pokazem wystąpiła grupa dzieci uczęszczających na zajęcia tańca prowadzonych przez instruktorki z „Tanmuz”. Uczniowie pokazali układy taneczne opanowane w tym roku szkolnym.

Jak co roku większość uczestników pikniku korzystali z Punku Krwiodawstwa ze szpitala w Hajnówce. Dużo osób dorosłych zdało krew, a niektórzy zadeklarowali oddać szpik.

W międzyczasie odbywały się także konkurencje sportowe dla wszystkich chętnych uczestników, przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. W sali 207 można było obejrzeć modele samolotów i innych maszyn podczas XXI Finału Mistrzostw Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. Pan Jarosław Iwaniuk bardzo interesująco i ciekawie opowiadał o swojej pasji i zainteresowaniach.

Chętne rodziny brały udział w konkursie plastycznym pt.: „Rodzinnie spędzamy wolny czas” monitorowany przez Panią Ewę Alimowską. W   konkursie nagrodzono wspólną pracę plastyczną wykonaną przez Jakuba Nazarko i Oliwię Kurianowicz.

Podczas imprezy odbył się też kiermasz ciast przygotowany przez rodziców, zebrano kwotę 1000 zł na Podlaskie Hospicjum Onkologiczne w Nowej Woli w ramach współpracy.

Po dogłębnej analizie komisji wszystkich kart uzupełnionych przez rodziny wyłoniono trzy miejsca. I miejsce rodzina Maksymczuk, II miejsce rodzina Poskrobko natomiast III rodzina Kondraciuk. Otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Radę Rodziców.

Pan Jarosław Iwaniuk wraz z dyrekcją szkoły rozdał nagrody uczniom biorących udział w XXI Finale Mistrzostw Szkół Województwa Podlaskiego w Modelarstwie Redukcyjnym. W mistrzostwach brali udział uczniowie z różnych szkół województwa podlaskiego. Nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe w formie modeli do sklejania, medale oraz dyplomy.

Marlena Rusiłowicz