Miesiąc

Dnia 19.10.2014 w godzinach popołudniowych grupa uczniów z VI klasy szkoły podstawowej i I klasy gimnazjum wyjechała na biwak. Zakwaterowaliśmy się w Diecezjalnym Ośrodku Kultury Prawosławnej „Światłość” w Krzywcu. Mieliśmy się spotkać z uczniami z białostockiej szkoły, jednak nie doszło do spotkania. Uczniowie nie przyjechali.

Czas na biwaku wypełniały zabawy, gry i spotkania z ciekawymi ludźmi. Pogoda dopisywała. Zwiedziliśmy wieś, porozmawialiśmy z jej mieszkańcami, zrobiliśmy „bramę” dla gości weselnych. Wręczyliśmy bukiet kwiatów pannie młodej. W zamian obdarowano nas „korowajem”. Pełni wrażeń wróciliśmy do ośrodka.

Wieczorem Pan Mikołaj przygotował ognisko. Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy piosenki. Miłą niespodzianką było przybycie Miry Łukszy – dziennikarki tygodnika „Niwa” i Katarzyny Sienkiewicz – ilustratorki książki „Padarunki”. Wszystkim przybyłym dopisywały humory.

Następnego dnia odbyło się spotkanie z Paniami Katarzyną Sienkiewicz oraz Mirą Łukszą, które zaprezentowały książkę „Padarunki”. Po prezentacji odbyła się degustacja ciast regionalnych, które przygotowała mama Kasi Sienkiewicz. Wszystkim ciasto smakowało. Czas mijał szybko i zanim się obejrzeliśmy trzeba już było wracać do domu. To były niezapomniane chwile.

Nina Abramiuk

 IMG_2509-800x600 IMG_2510-800x600 IMG_2553-800x600 IMG_2559-800x600

Zdjęcia: M. Łuksza