Miesiąc

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli: Olgi Hewy i Ewy Alimowskiej. Nie inaczej było w tym roku: 18 grudnia 2014 r. o godzinie 18.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Przedstawienie dzieliło się dwa etapy. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Druga część scenki przedstawiała sytuacje ludzie, którzy chcą wejść do raju. Z tego co się dowiedzieliśmy jest to bardzo trudne. Widzowie obejrzeli jasełka ze szczyptą humoru.

 

Przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA